Zavoláme Vám späť

Zavoláme Vám späť

5 dôvodov, prečo mať domácnosť v neutrálnych farbách

Hlavnou úlohou interiérového dizajnu je prostredníctvom vášho domova vyzdvihnúť váš osobný štýl. Je preto škoda, že neutrálne farby sú často vnímané ako nudné či generické. Naopak, sú kritickým prvkom každého úspešného domáceho interiéru z viacerých dôvodov.


Neutrálne farby budú vždy trendy


Pravdepodobne najzásadnejším aspektom neutrálnych farieb je fakt, že akokoľvek sa môžu meniť interiérové trendy, tak neutrálne farby budú vždy aktuálne. Je ich možné považovať za investíciu, ktorá na rozdiel od výrazných farieb ako červená či modrá zabezpečí interiérový dizajn, ktorý nikdy nezostarne.

Ak sa rozhodnete vo svojej domácnosti zakomponovať aj nejaké žiarivé odtiene, stačí jednoducho pridať zopár farebných vankúšov, prípadne iné farebné prvky, ktoré oživia vašu domácnosť. Faktom je, že výrazné farby prichádzajú a odchádzajú, ale neutrálne farby zostávajú.
Zvýraznia nábytok

Neutrálne farby disponujú úžasnou schopnosťou zvýraznenia nábytku. Krásny nábytok je pýchou každého, kto miluje zariaďovanie a dizajn interiéru. Neutrálne farby, najmä vo veľkých priestoroch, poskytujú dokonalé „neviditeľné“ pozadie, na ktorom sa môže objavovať nábytok so zaujímavými líniami a krivkami. Platí to najmä pre súčasný a moderný dizajn interiéru, kde sú čisté nábytkové línie kľúčom k celkovému štýlu. S trochou bádania a inšpirácie nájdete neutrálne farby, ktoré vyhovujú vášmu vkusu bez toho, aby váš domov vyzeral nudne alebo svetsky.
Ponúkajú pestrofarebné príležitosti

Chcete jedinečný interiér, ktorý hovorí k vašej živej osobnosti, takže si myslíte, že by neutrálny domov pre vás nefungoval? No nie je to celkom tak. Práve naopak, s neutrálnymi farbami môže váš osobný vkus vyjsť do popredia a umožní vyniknúť vášmu domácemu dizajnu.

Farebné prvky ako vankúše, obrazy či knihy, na fotografii nižšie, vynikajú práve vďaka bielemu neutrálnemu pozadiu. Skúste si ich predstaviť v odvážnejšom farebnom prostredí. Je veľmi pravdepodobné, že by sa v ňom ľahko stratili a nevynikli. Ak teda máte záujem si vybrať niekoľko rôznych farieb pre vašu izbu, neutrálne farby budú vždy dobre spolupracovať.
Neutrálne farby sú všestranné

Neutrálne farby sú vhodné a účinné v akomkoľvek štýle a nezáleží na tom, či dávate prednosť modernému alebo staršiemu dizajnu. V skutočnosti zmenia pocit vášho domáceho priestoru. Svetlé steny vytvárajú čistý a priestranný pocit, zatiaľ čo tmavé steny vytvárajú pocit útulnosti a tepla. Neutrálne steny sú akýmsi prázdnym plátnom, ktoré funguje prakticky s akýmkoľvek dizajnovým štýlom.
Umožňujú jednoduché zmeny interiéru

Steny s neutrálnymi farbami vám umožňujú jednoducho meniť nábytok a dizajnové prvky bez toho, aby ste museli meniť ich farbu. V prípade, že sa rozhodnete vašu domácnosť spestriť novým nábytkom, nebudete tak obmedzení len na jednu, prípadne dve farebné schémy. Miestnosť vymaľovaná jednoduchou neutrálnou farbou umožňuje ľubovoľnú miestnosť prispôsobiť podľa svojho vkusu.
Veríme, že sme vás týmto článkom presvedčili o tom, že neutrálne farby nemusia byť vôbec nudné, ale práve naopak, váš nábytok má v takomto prostredí lepšiu šancu dostatočne vyniknúť.