Zavoláme Vám späť

Zavoláme Vám späť

Ako využiť trend minimalizmu vo vašej domácnosti?

Minimalizmus, trend interiérového dizajnu, vznikol v 20. storočí ako reakcia na tradičný a príliš prepracovaný interiér. Vyznačuje sa jednoduchosťou a praktickosťou. To sa dá dosiahnuť najmä prostredníctvom využitia geometrických tvarov a kombináciou základných farieb - najčastejšie biela, čierna alebo sivá.

Tento dizajnový trend nielen dobre vyzerá, ale má aj niekoľko výhod. Je dokázané, že život v jednoduchom a čistom priestore zvyšuje naše šťastie i zdravie. Tiež poskytuje viac priestoru aj v tých najmenších izbách. Navyše šetrí aj naše financie.


Kuchyňa a jedáleň

Kuchyňa spolu s jedálňou sú ústredným bodom domácnosti. Okrem funkčnosti a praktickosti sa však kladie čoraz väčší dôraz aj ich jej dizajn.

Extravagantné kuchyne a jedálne sa už však stávajú minulosťou. Nahrádzajú ich moderné priestory, ktoré sú účelové a jednoduché.

Ako sme už spomenuli, trend minimalizmu je význačný tým, že sa v ňom vo veľkej miere využíva biela a čierna farba.

Pre kuchyňu sú špecifické jednoduché skrinky so zabudovanými spotrebičmi.. Na oživenie sa nebojte využiť ani tapety či prírodný kameň. Pre podlahu je vhodné využiť svetlé drevo, prípadne dlaždice.




Kúpeľňa

Minimalizmus je veľmi príjemný a upokojujúci aj v kúpeľni. V rámci aplikovania tohto štýlu v interiéri, s dôrazom na estetiku a nie z pohľadu životného štýlu si do kúpeľne môžeme dovoliť zakomponovať aj trochu luxusu.

Kúpeľňa nižšie vychádza z kombinácie čistých priamych línii a čiernobielej palety farieb. Ako alternatíva sa hodí využiť prírodné drevo, ktoré je jedným z najobľúbenejších materiálov luxusného minimalistického dizajnu. Výhoda surového dreva spočíva v jeho jemnej a príjemnej pretrvávajúcej vôni.




Spálňa

Minimalizmus sa v spálňach odráža najmä na stúpajúcej popularite nízkoprofilových postelí a odtieňoch šedej. Táto filozofia usmerňuje spálne k ich základnému účelu ako miesto, kde môže naša myseľ vypustiť povinnosti a útrapy každodenného života.

Nezabúdajte na dodržanie harmónie a venujte zvýšenú pozornosť rozsahu vášho nábytku a veľkosti vašej izby. Veľký nábytok v malej miestnosti môže robiť miestnosť tesnou, zatiaľ čo malý nábytok v obrovskej miestnosti sa môže strácať. Pokúste sa zariadiť nábytok čo najsymetrickejšie a vytvoríte tak usporiadanú a harmonickú spálňu.




Obývačka

Pokiaľ ide o plánovanie interiéru vašej obývačky, tak celý proces starostlivého vyberania nábytku, domácich dekorácií a vytvorenia súdržnej farebnej palety môže byť ohromujúci. Mnohí z nás majú tendenciu naše obývacie priestory zbytočne prepĺňať. Ale ak ste fanúšikom minimalistického prístupu budete určite súhlasiť, že výrazný dizajn interiéru nie je určený tým, čo ste do daného priestoru vložili, ale skôr tým, čo ste vynechali.

Trik k vytvoreniu vzhľadu minimalistického bývania spočíva v prázdnych miestach. Pre oživenie obývačky je efektívne využiť presklenú stenu. Tá môže poskytnúť zaujímavý výhľad, ktorý môže esteticky zvýrazniť váš obývací priestor. V rámci minimalistického dizajnu však skutočná krása spočíva v jednoduchosti a sústreďuje sa na základnú funkciu obývačky, ktorá by mala byť miestom spoločného trávenia voľných chvíľ.




Záhrada

Kľúčovým faktorom pre úspešný dizajn malých záhrad je jednoduchosť a napriek tomu elegantný vzhľad. Minimalistické záhrady môžu pre niekoho znieť prosto a nudne, pre iných sú ale jednoduché a štýlové.

Rozhodnite sa, či je to pre vás to pravé. Voľba minimalistickej záhrady skutočne záleží na vašej osobnosti, ako aj na architektonickom štýle vášho domu. Tok zvnútra von by mal byť plynulý, takže ak má váš dom moderný a estetický vzhľad, minimalistická záhrada môže byť prirodzeným vonkajším doplnkom vášho interiéru. Musíte tiež zvážiť svoj životný štýl a nie jeho idealizovanú verziu. Ak sú vo vašom živote deti alebo psy, tak je dôležité tomu prispôsobiť aj vašu záhradu. Mala by byť samozrejme krásna, ale aj príjemná, pohodlná a praktická.




Veríme, že sa vám naše tipy pre minimalistickú domácnosť páčili. Ak ste už dlhšie plánovali váš domov preorganizovať, tak možno teraz nastal ten správny čas ako z neho spraviť miesto, v ktorom sa budete cítiť pohodlnejšie a šťastnejšie.