Your search results

HOME STAGING, KVALITA ŽIVOTA A PREDAJ NEHNUTEĽNOSTÍ

Posted by admin on 21. septembra 2020
0

Home staging predstavuje profesionálnu estetickú úpravu vzhľadu interiéru nehnuteľnosti, či už s cieľom vyzdvihnúť jej prednosti a získať čo najlepšiu cenu pri predaji alebo prenájme, alebo jednoducho so zámerom zvýšiť kvalitu vlastného životného priestor. Niekedy sa zvykne hovoriť, že vynovený dizajn interiéru má rovnaký efekt ako zmena bydliska. A má to svoje opodstatnenie. Kúpou nového nábytku, prečistením interiéru, pridaním nových doplnkov a zmenou farebných schém je možné premeniť jednu izbu alebo dokonca celý domov na niečo úplne nové. Keď sa takýmto spôsobom dopracujete k vyváženému novému vzhľadu Vašej nehnuteľnosti, budete sa cítiť pokojnejšie, šťastnejšie a omnoho pohodlnejšie.

Ľudia často nachádzajú a zbierajú rôzne predmety a doplnky, prinášajú si ich domov a jednoducho ich umiestňujú tam, kde na to majú priestor. Postupom času takýmto spôsobom zapĺňajú svoj životný priestor, ale majú tendenciu zabúdať na to, že povaha, vyváženosť a farby týchto nových prídavkov nie vždy vytvárajú vzájomnú harmóniu, práve naopak – nepremyslené zhromažďovanie doplnkov môže nebadane narúšať energiu domova. Ľudia v súčasnosti trávia vo svojich domoch čoraz viac času a zvýšenej popularite sa preto tešia koncepty ako feng šuej, ktoré si kladú za cieľ vytvoriť čo najpohodlnejšie prostredie pre každodenný život. Avšak správne redizajnovanie domu či bytu nezahŕňa žiadne ezoterické alebo komplikované teórie, ako to býva pri feng šuej.

Najlepšie spoločnosti zamerané na home staging namiesto toho pri transformácií Vášho domova využívajú jednoduchosť a dobrý vkus. Po konzultácii s odborníkmi na home staging sa dozviete, akým spôsobom môžete zlepšiť atmosféru, efektivitu, jasnosť a celkový štýl Vášho domova. Takáto konzultácia Vám prinesie nové nápady a nové spôsoby, pomocou ktorých budete mať možnosť zmeniť Váš domov na omnoho komfortnejší priestor pre život.

Obzvlášť badateľné výhody plynú z reorganizácie úložných priestorov vo Vašom domove – či už sa jedná o šatníky, kútiky s umeleckými potrebami alebo akékoľvek skrine vo Vašej domácnosti. Keď sa zbavíte nadbytočných súčastí a vecí, ktoré už dávno nevyužívate, rovnako aj Váš život sa stane omnoho prehľadnejším a jednoduchším, pričom si budete môcť dovoliť „žiť v prítomnosti“.

Na prvý pohľad sa síce môže zdať, že takáto reorganizácia životného priestoru je príliš náročnou výzvou, no s pomocou kvalifikovaného dizajnéra to dokonca môže byť skutočná zábava. Transformácia úložných priestorov predstavuje mimoriadne cenovo dostupný a rýchly spôsob, ktorým takmer okamžite zlepšíte kvalitu svojho života. Keď budete vedieť, že za dverami Vášho šatníka vládne „zákon a poriadok“, skutočne Vám to prinesie pokoj na duši.

Ak si na redizajn, reorganizáciu a prečistenie Vášho domova najmete špecializovaný tím, ušetríte si energiu a budete sa môcť venovať dôležitejším veciam vo Vašom živote. Nanovo zariadené a dekorované priestory osviežia Váš domov aj Vašu myseľ, v dôsledku čoho budete tráviť omnoho menej času prokrastináciou, ušetríte peniaze a budete mať k dispozícii efektívnejšie využiteľný úložný priestor.

Home staging a redizajn pri predaji nehnuteľností
Keď si potenciálny záujemca o kúpu domu príde obhliadnuť Vašu nehnuteľnosť, budete mať iba jedinú príležitosť na zabezpečenie mimoriadne dôležitého prvého dojmu. Mnohí kupujúci si totiž už v priebehu prvých desiatich sekúnd vytvoria názor na to, či sa im daný dom páči alebo nie. Home staging predstavuje jednoduchý a nákladovo efektívny spôsob, ktorým môžete „odprezentovať“ svoj domov pre potenciálnych kupcov. Jedná sa o dokonalú stratégiu pri vytváraní vhodného prvého dojmu a odlíšení sa od ďalších ponúk na trhu, vďaka čomu bude kupujúci myslieť na Vašu nehnuteľnosť aj počas prípadných obhliadok ďalších objektov.

Home staging je v konečnom dôsledku umením prípravy nehnuteľnosti na predaj tým, že sa zdôraznia jej najlepšie vlastnosti za cieľom urýchlenia predaja – často tiež za vyššiu cenu. Tento proces môže byť veľmi jednoduchý a zahŕňať prečistenie priestoru a zbavenie sa nadbytočných či rušivých prvkov, ale môže sa tiež jednať o kompletné zariadenie a dekoráciu novostavby. Takto upravené domy budú pôsobiť priestrannejšie a luxusnejšie, apelovať na zmysly a emócie kupujúceho a prezentovať mu komfort, ktorý si bude môcť sám užívať. Home staging je preto neoceniteľným prínosom pre každého, kto plánuje predaj nehnuteľnosti. Ľudia totiž často nakupujú na základe svojich emócií a pocitov.

Home staging pomôže potenciálnemu kupcovi zamilovať sa do Vášho domova. Častou chybou predávajúcich je umiestňovanie istých osobných predmetov či fotografií a nevhodné rozmiestnenie zariadenia v priestore, ktorý prezentujú záujemcov o kúpu. Takéto prvky ich totiž môžu zmiasť a odradiť. Dostupné štatistické údaje na druhej strane jasne dokazujú, že home staging môže viesť až k dvakrát rýchlejšiemu predaju nehnuteľnosti a priemernému navýšeniu predajnej ceny o pozoruhodných 7%. Vhodná úprava Vášho domova pred jeho uvedením na trh je najlepším spôsobom ako zabezpečiť čo najvyššiu návratnosť Vašich investícií.

 

Výhody home stagingu

Vo svetle uvedených skutočností niet pochýb o tom, že home staging má obrovské výhody pre akúkoľvek nehnuteľnosť na trhu. Mnohí ľudia sa zároveň domnievajú, že home staging je vhodné realizovať čo najskôr. Keďže tento koncept na svetových trhoch nie je žiadnou novinkou, majitelia domov a realitní agenti ho uplatňujú už pomerne dlho. Pozrite sa na niektoré konkrétne výhody, ktoré Vám home staging prinesie.

 

Môžete prezentovať plný potenciál svojej nehnuteľnosti
Zariaďovanie a home staging nehnuteľnosti sú v podstate dvoma odlišnými činnosťami. Keď je reč o home stagingu, Vaším cieľom je zabezpečiť, aby si kupujúci dokázal predstaviť prezentovanú nehnuteľnosť ako svoj vlastný domov. Takýto efekt je pomerne jednoduché dosiahnuť minimalistickým prístupom. Mnohí majitelia domov si myslia, že home staging si vyžaduje, aby bol ponúkaný priestor dokonale dekorovaný a pôsobil úplne úžasne. To však nie je správne. Namiesto toho by ste sa mali zamerať na udržanie neutrálnej atmosféry Vášho domova a vyzdvihnúť jeho prednosti. Home staging v porovnaní s prezentovaním nezariadených priestorov zároveň pomáha kupujúcemu získať predstavu o potenciáli priestoru, ktorý Vaša nehnuteľnosť ponúka. Prvý dojem z Vašej nehnuteľnosti by mal v kupujúcich podnieť nápady ohľadom toho, ako by mohla vyzerať, keby sa stala ich budúcim domovom.

Predaj Vašej nehnuteľnosti bude omnoho rýchlejší
Keď potenciálnym kupcom atraktívne predstavíte dostupné možnosti a najlepšie vlastnosti Vašej nehnuteľnosti, home staging Vám môže pomôcť predať ju veľmi rýchlo. V dôsledku atraktívneho vzhľadu zaznamenáte viac záujemcov o kúpu, čo urýchli celý proces. Organizácia Real Estate Staging Association na základe svojich údajov potvrdila, že vhodne upravené domy sa predávajú takmer o 75% rýchlejšie ako objekty, kde nebol realizovaný home staging. Home staging je teda metódou overenou v skutočnej praxi.

Predaj domu môže byť obzvlášť zdĺhavým procesom s trvaním aj niekoľkých mesiacov. Pomocou home stagingu však máte možnosť predať svoju nehnuteľnosť už v priebehu prvých dvoch mesiacov od jej uvedenia na trh omnoho jednoduchšie, ako to býva pri neupravených domoch. Navyše treba poznamenať, že nehnuteľnosti, ktoré figurujú na trhu príliš dlho, majú tendenciu predávať sa za podstatne nižšie ceny. Home staging teda zabezpečí nie len rýchlejší predaj, ale tiež lepšiu predajnú cenu.

 

Vyhnite sa príliš osobnému zariadeniu
Nikto netvrdí, že nemáte dobrý vkus, alebo že sa nikomu nebude páčiť štýl nábytku, ktorý ste kupovali s takou hrdosťou. Napriek tomu však môže byť pomerne náročné zabezpečiť, aby sa Váš vlastný domov zhodoval s predstavami väčšiny ľudí. Predávaný dom by ste preto mali udržiavať v čistote a prvotriednom technickom stave, pričom v rámci prezentácie by ste mali klásť dôraz na samotnú nehnuteľnosť, nie na Váš obľúbený nábytok či dekorácie. Takýto postup bude prospešnejší pre predávajúceho aj kupujúceho.

Záujemcovia o nové bývanie v skutočnosti prežívajú väčšiu psychickú pohodu v nehnuteľnostiach, ktoré prešli procesom home stagingu, keďže v nich majú možnosť vytvoriť si obraz o tom, ako bude dom vyzerať po tom, ako sa do neho nasťahujú. Pravdepodobne to vyplýva z ľudskej psychológie, no nedá sa poprieť, že home staging je pre potenciálnych kupcov jednoducho atraktívnejšou alternatívou.

Vaša nehnuteľnosť vynikne
Aj trhu s nehnuteľnosťami v súčasnosti vládnu moderné technológie a väčšina záujemcov o nové bývanie začína hľadať nehnuteľnosti v online prostredí. Pomocou home stagingu sa Vám podarí zhotoviť atraktívne fotografie Vašej nehnuteľnosti, ktorými nepochybne zaujmete potenciálnych kupcov na internete. Viditeľnosť Vašej ponuky sa zásadne zvýši a budete dostávať omnoho viac ponúk.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings